120 éve az első belső programvezérlésű, „Neumann elv” alapján működő számítógép 30 tonnát nyomott és közel 6000 kapcsoló átállítása volt szükséges a programozáshoz. Akkor még elképzelhetetlennek tűnt az a digitális evolúció, mely az elmúlt évtizedek során nemcsak világszerte, hanem az agráriumban is jelentős változásokat hozott.
A KITE, mint mezőgazdasági innovátor alapításától kezdve, 1973 óta elköteleződött a legmodernebb technológiai elemek megismerése, felkutatása és a tudás átadása mellett. Ennek nyomán a KITE Zrt. saját Precíziós Gazdasági Rendszer kidolgozását választotta, melynek technológiai hátteréről és a benne rejlő lehetőségekről Dr. Riczu Péter Digital AG. Project Manager beszélt a konferencián. Előadásában azokat a vállalat által fejlesztett applikációkat emelte rivaldafénybe, melyek hatékonyabbá teszik a szántóföldi növénytermesztést, a gépüzemeltetést és az üzemszervezést, tehát hozzájárulnak a gazdaság fenntartható hatékonyságához.
A konferencián nemcsak a precíziós gazdálkodás jövőjét meghatározó legfontosabb lehetőségek és aktualitások kerültek előtérbe, hanem azokra a kihívásokra adott válaszok, megoldások is, amivel a termelők nap mint nap találkoznak gazdaságukban. Mindezt 5 szekcióban vázolták fel az előadók, mely kiterjedt a precízió jegyében a szántóföldi növénytermesztésre, állattenyésztésre, a szőlő- és gyümölcstermesztésre, a precíziós zöldségtermesztésre és kertészetre, valamint a digitális élelmiszeriparra.
Neumann János életpályája során nem tudhatta, hogy a számítógép tervezésével milyen lavinát indít el a mezőgazdaság fejlődésében, mára azonban világossá vált, hogy a digitalizáció megkerülhetetlen ezen a területen is.